Język: Polski

BEZPIECZNY PODOPIECZNY

Nawet najspokojniejszy pies pod wpływem rozmaitych bodźców zewnętrznych może niespodziewanie urwać się ze smyczy i uciec swojemu właścicielowi. Najczęściej do takich sytuacji dochodzi, w momencie gdy pupil wystraszy się obcych dźwięków np. hałasu komunikacyjnego, wystrzału fajerwerków, gwałtownych ruchów lub obecności nieznanych mu ludzi i zwierząt.

Jak dowodzą policyjne statystyki w 2016 roku doszło do 321 zgłoszonych wypadków, w których uczestniczyły zwierzęta. W kolizjach śmierć poniosło 21 ludzi, a 393 zostało rannych. Z kolei bardziej wnikliwe obserwacje przedstawia raport Ogólnopolskiego Rejestru Śmiertelności Zwierząt na Drodze, według którego w tamtym roku miało miejsce aż 3022 zdarzeń z udziałem 5315 osobników rozmaitych gatunków. Zebrane dane ukazują ogromną skalę zjawiska. Niestety i tak większa część wypadków, w których uczestniczą zwierzęta nie jest rejestrowana. Zakłada się, że jedynie co czwarty kierowca zgłasza tego typu sytuacje odpowiednim służbom.

Dlatego każdy odpowiedzialny opiekun powinien zadbać o bezpieczeństwo swojego podopiecznego. Jest ono ważne zwłaszcza w nocy, gdy pies staje się niewidoczny dla przechodniów, kierowców i rowerzystów. Bardzo łatwo wtedy o wypadek drogowy niebezpieczny zarówno dla naszego czworonoga, jak i dla człowieka. Jak zatem poprawić widzialność zwierzęcia na drodze? Najlepszym rozwiązaniem są specjalne odblaski i światełka, które powinny się znaleźć w każdym psim zestawie spacerowym. Teraz można je otrzymać przy zakupie produktów marki Petvita. Gadżet przyczepiony do obroży sprawi, że zwierzę będzie w zasięgu wzroku właściciela oraz innych ludzi nawet o zmroku.

Odbierz swoje światełko!

Aby otrzymać światełko migające w ciemności, należy wypełnić poniższy formularz, do którego należy dołączyć swoje dane teleadresowe oraz skan rachunku (paragonu bądź faktury) celem potwierdzenia dokonania zakupu.